Európsky týždeň mobility 2020

Pridal: | Publikoval na: 16 septembra, 2020

V dňoch od 16.9.2020 do 22.9.2020 už tradične prebieha v Materskej škole Skalica, EP Hviezdoslavova Európsky týždeň mobility. Keďže je tento ročník poznačený opatreniami, ktoré v rámci koronavírusu musíme dodržiavať, všetky aktivity pre deti realizujeme na školskom dvore. V stredu si Hviezdičky a Škriatkovia vytvárali vlastné návrhy na EKO dopravné prostriedky. Kresbu realizovali kriedou na školskom dvore. Vo štvrtok sa zúčastnili MOTOSLALOMU, kde si vyskúšali jazdu na kolobežkách, odrážadlách či bicykloch pomedzi kužele. Túto jazdu zvládli všetky deti na výbornú, za čo získali aj zaslúžené medaile. V piatok deti vytvárali formou lepenia EKO dopravné prostriedky, teda prostriedky na slnečnú energiu, či vlastný pohon. Neskôr na školskom dvore aj jeden z EKO prostriedkov otestovali a zrealizovali skúšobný let papierovým lietadlom do sveta fantázie. V aktivitách budeme pokračovať aj budúci týždeň, kedy budeme testovať, koľko krokov zvládnu naše nôžky a každý z nás urobí 100 krokov ku Hviezdičke. Do aktivity zapojíme i našich rodičov a autá necháme zaparkované. Veríme, že nám slniečko bude priať .

Harmonogram aktivít:

16.9. – kreslenie na školskom dvore

17.9. – MOTOSLALOM – deti z triedy Škriatkov si privezú kolobežky, odrážadlá, Hviezdičky môžu aj bicykel. Svetlušky budú mať k dispozícii škôlkarske odrážadlá

18.9. – MOTOhry na školskom dvore

21.9. a 22.9.2020 – Výzva pre rodičov – 100 krokov ku Hviezdičke – ak je to možné, prosíme nechať autá v garáži a prísť do materskej školy pešo alebo aspoň zaparkovať auto na parkovisku a po vyznačenej trase absolvovať 100 krokov ku Hviezdičke. Spravme niečo pre prírodu a aj pre naše zdravie .

Komentáre sú uzatvorené.